"АТЕСТАЦІЯ ПЕДАГОГГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ" - Документація - Атестація - Каталог статей - Портфоліо Ірини Вовчук
Категорії розділу
Увага!
Реклама
Опитування
Який предмет Вам більше подобається викладати?
Всього відповідей: 968
Міні-чат
200

Каталог статей

Головна » Статті » Атестація » Документація

"АТЕСТАЦІЯ ПЕДАГОГГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ"
Процес проходження атестації
Атестацію педагогічних працівників проводять у три основні періоди. У першому, підготовчому періоді члени педагогічного колективу ознайомлюються з основними атестаційними умовами й вимогами, що сприяє узгодженню громадської думки, запобігає майбутнім конфліктам. Із цією метою проводяться інструктивно-методичні наради, засідання методичних об'єднань, профспілкові збори, виготовляються спеціальні стенди. Формується атестаційна комісія.
Протягом другого періоду здійснюється оцінювання професійної діяльності педагогічних працівників за двома комплексними показниками — узагальненими підсумками діяльності й експертною оцінкою практичної діяльності. За першим показником учитель має право представити творчий звіт, науково-методичну чи дослідно-експериментальну роботу. Другий показник включає оцінку адміністрації школи, шкільного й районного методичного об'єднання, учнів і батьків, одержану на основі діагностування педагогічної діяльності, уточненого та скорегованого атестаційною комісією.
На третьому, заключному етапі здійснюється фіксація результатів роботи вчителя, установлюється кваліфікаційна категорія, присвоюється педагогічне звання. Атестація педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від підпорядкування, типів і форм власності є обов'язковою і здійснюється, як правило, один раз на п'ять років.
Умови проведення атестації
При проведенні атестації слід керуватись кваліфікаційними характеристиками педпрацівників, для яких установлені кваліфікаційні категорії.
Атестація педагогічних працівників здійснюється на основі комплексної оцінки рівня кваліфікації, педагогічної майстерності, результатів педагогічної діяльності шляхом проведення «зрізів навчальних досягнень учнів», контрольних робіт, тестування; відвідування уроків, позакласних заходів; здійснення аналізу освітнього процесу в навчальних закладах з урахуванням думки батьків та учнів.
Умовою атестації педагогічного працівника є наявність фахової освіти та його володіння державною мовою в обсязі, необхідному для виконання його професійних обов'язків згідно з Конституцією України (стаття 10).
Усі педагогічні працівники, які мають педагогічне навантаження, атестуються на рівних умовах. Згідно з пунктами 2.1–2.5 Положення про атестацію, атестації на відповідність посаді з установленням однієї з кваліфікаційних категорій, а за умов, зазначених у пункті 5.5 Типового положення, із присвоєнням педагогічного звання, підлягають педагогічні працівники з вищою освітою.
Винятків немає для директора та його заступників, а також для пенсіонерів (у тому числі на умовах строкового договору), педагогів, для яких навчальні заклади не є основним місцем роботи.
Педагогічні працівники, які викладають два й більше предметів, атестуються з того предмета, з якого мають педагогічне навантаження за фахом освіти.
Відмова від чергової атестації
Педагогічні працівники мають право відмовитись від проходження чергової атестації. У цьому випадку їм установлюється кваліфікаційна категорія, на ступінь нижча від тієї, яку вони мали за наслідками попередньої атестації, а для працівників з педагогічними званням припиняється чинність відповідного звання. Не допускається відмова від атестації педагогічних працівників, щодо яких постало питання про їхню невідповідність займаній посаді.
Позачергова атестація
Позачергову атестацію можливо пройти, за необхідністю, до закінчення п'ятирічного терміну (наприклад, при готовності й бажанні працівника підвищити категорію завчасно, при вирішенні питання про звільнення працівника й ін.), але не раніше як через рік від дня видання наказу за підсумками атестації керівником навчального закладу або органом державного управління освіти за підсумками атестації.
Оскарження рішення атестаційної комісії
Згідно з п.9.1.–9.2. Положення про атестацію, у разі незгоди з рішенням атестаційної комісії при навчальному закладі педагогічний працівник має право у двотижневий строк від дня вручення йому атестаційного листа звернутися зі скаргою до атестаційної комісії вищого рівня. Подана скарга розглядається у двотижневий термін від дня її надходження.
Рішення атестаційної комісії вищого рівня є підставою для скасування попереднього й видання нового наказу про встановлення (підтвердження, не підтвердження) працівнику відповідної кваліфікаційної категорії, посадового окладу (ставки заробітної плати) чи присвоєння (підтвердження, не підтвердження) педагогічного звання від дня прийняття рішення атестаційною комісією навчального закладу (органу державного управління освітою), дії якої оскаржувались.
Умови збереження кваліфікаційних категорій та педагогічних звань
За викладачами вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації, педагогічними працівниками професійно-технічних навчальних закладів, які переходять працювати до загальноосвітніх, позашкільних, дошкільних навчальних закладів, зберігаються присвоєні їм кваліфікаційні категорії, педагогічні звання до наступної атестації. Така сама умова поширюється й на педагогічних працівників загальноосвітніх, позашкільних, дошкільних навчальних закладів, які переходять на викладацьку роботу до вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації або професійно-технічних навчальних закладів.
За педагогічними працівниками, які перебувають у відпустках із приводу вагітності, пологів і догляду за дитиною (ст. 179 КЗпП України), зберігаються кваліфікаційна категорія, педагогічне звання, чинність яких продовжується після виходу на роботу до наступної атестації на загальних підставах. Час перебування в даних відпустках вилучається з міжатестаційного періоду.
Не розглянуті атестаційною комісією (не підтверджені або не змінені) протягом 5-ти років з дня установлення (присвоєння) кваліфікаційної категорії посадові звання втрачають чинність.
Якщо педагогічні працівники з поважних чи незалежних від них причин не можуть пройти чергову атестацію, то за погодженням з атестаційною комісією вищого рівня термін дії попереднього рішення атестаційної комісії при навчальному закладі може бути подовжений на один рік.
Рівень посадового окладу в залежності від кваліфікаційної категорії
За результатами атестації керівник навчально-виховного закладу або органу державного управління освіти видає наказ, який у тижневий строк доводиться до відома атестованого, колективу та подається в бухгалтерію для нарахування педагогічному працівнику заробітної плати згідно з установленим посадовим окладом (ставкою заробітної плати) з дня прийняття рішення атестаційної комісії. Відповідний посадовий оклад установлюється в межах схеми посадових окладів (пункт 1.1 Положення про атестацію). При визначенні посадового окладу враховуються професійна компетентність, стаж та якість педагогічної роботи. При зміні місця роботи педагогічному працівнику видається атестаційний лист, що є підставою для тарифікації його за новим місцем роботи.
Особи, які мають педагогічне навантаження з певних навчальних предметів і одночасно перебувають на посадах вихователів у цих же закладах, атестуються з того предмета, з якого вони мають навантаження за фахом освіти. У даному випадку оплата праці відповідно до отриманої внаслідок атестації категорії поширюється як на години педагогічного навантаження вчителя, так і на години його навантаження як вихователя до наступної атестації. „Відкритий урок: розробки, технології, досвід” № 02/2008

Джерело: http://„Відкритий урок: розробки, технології, досвід” № 02/2008
Категорія: Документація | Додав: ІринаВовчук (14.03.2011) W
Переглядів: 262 | Теги: АТЕСТАЦІЯ ПЕДАГОГГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Реклама
Свято на порозі
Осталось...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Я тільки ЗА!
Хмара тегів
Кнопочка сайту
Код: